herbaty świata


Według Wikipedii Herbata to: napar przyrządzany z liści i pąków grupy roślin, nazywanych tą samą nazwą, należących do rodzaju kamelia (Camellia). Rośliny te są do siebie podobne, traktowane jako odrębne gatunki lub odmiany jednego gatunku – herbaty chińskiej (Camellia sinensis). 
Polska nazwa herbata to zbitka pochodząca od łac. herba thea (gdzie herba oznacza po prostu „ziele” podobnie jak yerba; wariant hierba; w hiszpańskim yerba mate). 
Rośliny uprawiane są w wielu krajach strefy zwrotnikowej, także poza Azją, dla pączków i liści, z których po uprzednim przygotowaniu (suszenie, czasami fermentacja) przyrządza się napar.
Nazwą „herbata” określa się również napary z różnych ziół, suszu owocowego, dlatego w użyciu są określenia: lipowa, miętowa, rumiankowa itp. herbata, herbata z malin, dzikiej róży, bzu czarnego itp., herbata paragwajska, Rooibos
Jednak
Kto odkrył herbatę, skąd się wzięła, jak ją spożywano? Te i inne pytania owiane są nutką tajemnicy.
Jest wiele legend na temat pochodzenia i sposobu parzenia czy też picia tego wspaniałego przecież napoju.W morzu legend trudno jest znaleźć prawdę. 
Według pewnej, rozpowszechnionej legendy odkrycie herbaty zawdzięczamy chińskiemu cesarzowi Shen Nong, któremu w 2737 rpne przez przypadek do kociołka z gorącą wodą wpadło kilka liści. Liscie te zabarwiły wodę, z kociołka wydobył sie przyjemny aromat. Cesarz spróbował napoju, który go orzeźwił. Wkrótce herbata stała się popularnym napojem w "Państwie Środka".


GATUNKI

Kwitnące
Truskawka Cesarska Lilia
Kochające serce
Truskawka Promyk Słońca
Truskawka Sekretne Kwiaty
Truskawka Chryzantema
Truskawka Lichee
Z dodatkami
Perła Karaibów
Czerwona róża
Soczyste winogrona
Bez dodatków
Fujian white
Cesarska Igła
Pai Mu Tan
Snow Dragon

  • Filiżanki i kubki
  • Puszki
  • Zaparzaczki
  • Czajniczki
  • Termometry
  • do Yerba Mate

 

Przejdź do sklepu  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz